fbpx
45-323 Opole ul. Wieluńska 21

Tworzenie kreatywnych zabawek

Żłobek i przedszkole Opole

Tworzenie kreatywnych zabawek przez naszych podopiecznych było niezwykłą przygodą!
W naszym przedszkolu nieustannie przeprowadzane są zajęcia podczas których dzieci mogą dać upust swojej wyobraźni i np. stworzyć własne, niepowtarzalne zabawki.
Jednym z głównych punktów naszych ostatnich warsztatów było wykorzystanie materiałów z recyklingu. Dzieci uczyły się, że wiele przedmiotów, które mogłyby być wyrzucone, może stać się cennym surowcem do tworzenia nowych rzeczy.
Nasi mali projektanci mieli możliwość zaprojektowania ekologicznych zabawek według własnych pomysłów. Każde dziecko miało szansę wyobrazić sobie, jakie cechy powinna mieć ich wymarzona zabawka i jakie materiały najlepiej wykorzystać. Niesamowicie inspirujące było obserwowanie ich kreatywności i wyobraźni w pełnym rozkwicie!
Nasze warsztaty nie tylko wspierały rozwój kreatywności i wyobraźni, ale także umiejętności planowania własnej pracy. Dzieci musiały zaplanować, jak będą tworzyć swoje zabawki, jakie materiały będą potrzebne i jakie kroki będą musiały podjąć. To wspaniała okazja do doskonalenia umiejętności planowania i organizacji!
Oczywiście, nie mogło zabraknąć doskonalenia sprawności manualnej! Przy składaniu, malowaniu i ozdabianiu swoich zabawek dzieci z wielkim zaangażowaniem używały swoich małych rączek, rozwijając swoje zdolności manualne i precyzję.
Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych małych artystów i konstruktorów!  Ich pomysły były niezwykle oryginalne, a efekty ich pracy zachwycające. Cieszymy się, że mogliśmy dać im możliwość tworzenia własnych, unikalnych zabawek, które staną się wyjątkowymi skarbami w ich dzieciństwie.