fbpx
45-323 Opole ul. Wieluńska 21

Gniotki antystresowe

Niepubliczne przedszkole Opole

Dziecięce szaleństwo z gniotkami!
Cóż za wspaniałe zajęcia mieliśmy w naszym żłobku! Nasze maluchy świetnie bawiły się, wykonując swoje własne ,,gniotki”.
Podczas zabawy, dzieci miały okazję bawić się mąką i kształtować swoją motorykę małą poprzez napełnianie balonów mąką. Była to nie tylko super zabawa, ale także stymulacja i wspieranie rozwoju ich zmysłów.
Tworzenie tych niesamowitych zabawek miało wiele korzyści dla naszych pociech. Przede wszystkim pomagały uwolnić zgromadzone napięcie i stres, co wpływało pozytywnie na ich nastrój.  Dodatkowo, działały jak trening dla mięśni palców i dłoni, wzmacniając je.
Nie tylko mięśnie były zaangażowane – nasze maluszki rozwijały również swoje logiczne myślenie. Podczas formowania różnych kształtów, uczyły się planowania i analizowania, co jest niezwykle ważne dla ich rozwijających się umysłów.
Nasz czas z gniotkami był nie tylko edukacyjny, ale także niezwykle kreatywny. Dzieci odkrywały, jak różne kształty mogą zostać stworzone z miękkiej masy. Ich wyobraźnia kwitła, a ich umiejętność koncentracji i skupienia uwagi rosła z każdym chwilą.
Dziękujemy naszym niesamowitym podopiecznym za udział w tych fantastycznych zajęciach! Nie mogliśmy być bardziej dumni z ich postępów i zapału do nauki poprzez zabawę