fbpx
45-323 Opole ul. Wieluńska 21

Dzień Morza w Żłobku!

Żłobek i przedszkole Opole

Dzień Morza w Żłobku!
Dziś mieliśmy fantastyczne zajęcia związane z tematem morza! Nasze maluchy świetnie się bawiły i zdobyły sporo morskiej wiedzy. Oto kilka szczegółów:
Wyławianie rybek z miski za pomocą sitka – nasi mali rybacy mieli okazję złapać kolorowe rybki. Było to nie tylko zabawne, ale również rozwijało ich zręczność!
Puszczanie papierowych łódeczek na wodzie – dzieci próbowały wprawić je w ruch dmuchając przez słomkę. Widok pływających łódeczek sprawił wszystkim wiele radości!
Wykopywanie muszelek i kamieni z piasku kinetycznego – nasi mali poszukiwacze skarbów mieli okazję odkrywać skarby ukryte w piasku. Było wiele radości i odkryć!
Praca plastyczna z tematem morza – korzystając z papierowych talerzyków, dzieci tworzyły własne obrazy związane z morzem. Efekty były niesamowite!
Zabawa ruchowa „rekin’’ – dzieci poruszały się w rytm muzyki, a na hasło ,,rekin” wbiegały do szarf, czyli „kół ratunkowych”. To była niezwykle ekscytująca przygoda!
Zabawa ruchowa ,,morze spokojne, morze wzburzone” – dzieci otrzymały gazety i na hasło ,,morze spokojne” delikatnie falowały nimi, a na hasło ,,sztorm” energicznie je zgniatały. Przy tej zabawie wszyscy świetnie się bawili!
Oglądanie tematycznych książek i plansz – nasze maluchy miały okazję zapoznać się z pięknymi ilustracjami oraz słuchać opowieści o morzu. To było nie tylko edukacyjne, ale też relaksujące.
Słuchanie dźwięków morza – szum fal i odgłosy mew wprowadziły nas wszystkich w niepowtarzalny nastrój. To było jak prawdziwa podróż nad brzegiem morza!
Burza mózgów – podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, jak można ciekawie i bezpiecznie spędzać czas nad morzem. Dzieci miały wspaniałe pomysły, którymi dzieliły się z nami!
Nie zabrakło również wspólnych zdjęć, które uwieczniły naszą niezapomnianą przygodę!
Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałe wspólne doświadczenie!

Niech morze zawsze będzie naszym natchnieniem i źródłem radości!