fbpx
45-323 Opole ul. Wieluńska 21

Co wiemy o jesieni

Żłobek i przedszkole Opole

Kolejny ciekawy i kreatywny tydzień za nami! Nasi podopieczni dowiedzieli się, że jesień to czas, gdy zwierzęta gromadzą zapasy na zimę. Wiewiórki, dzielnie poszukują orzechów ( i nie tylko), które gromadzą w licznych skrytkach rozmieszczonych w pobliżu ich siedliska, aby wrócić po nie podczas zimowych miesięcy. W trakcie zajęć Biedronki oraz Mrówki dokarmiały orzechami naszą żłobkową wiewiórkę, ucząc się tym samym, że o zwierzątka trzeba dbać.
Wiewiórki mają też piękny ogon, dlatego nie obyło się bez wyklejenia wiewiórczego ogonka kawałkami bibuły. W trakcie zajęć ruchowych, dzieci naśladowały wiewiórki, na hasło „Uwaga ktoś idzie” zatrzymywały się w bezruchu.
Na podstawie tematycznych książeczek, dzieci poznały postać jeża, a na kartce z jego konturem dorysowywały kolce. Dzieci pożegnały bociana odlatującego do ciepłych krajów, a następnie wykonały pracę plastyczną malując bociana widelcem.
Nie zabrakło również zajęć muzycznych, podczas których dzieci mogły spróbować gry na cymbałkach, tamburynie i różnego rodzaju grzechotkach. Było głośno, ale radośnie!
W Paprotce przez cały czas celebrujemy jesień w najbardziej kreatywny sposób. Nasza wspaniała i doświadczona kadra dba o każdy detal, aby zajęcia były ciekawe, kreatywne i angażujące.