W Paprotce

Tam, gdzie każdy dzień buduje przyszłość
Jesteśmy niepubliczną placówką żłobkowo-przedszkolną mieszczącym się w Opolu na terenie osiedla domków jednorodzinnych z dala od miejskiego zgiełku.

Placówka zostało zaprojektowane w trosce o zapewnienie aktywizującej, przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych, zachęcającej do twórczej zabawy i odkrywania świata. Budynek o powierzchni 750 m2 spełnia wszelkie wymagania stawiane przez UE w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci.

Posiadamy 9 sal dydaktycznych, każda z dostępem do ergonomicznie zaprojektowanej łazienki. Wyposażenie przedszkola posiada atesty i certyfikaty. Do wyłącznej dyspozycji naszych przedszkolaków jest plac zabaw.

Działalność naszej placówki rozpoczęliśmy od stycznia 2012 roku.

Pracujemy pięć dni w tygodniu przez dwanaście miesięcy w roku od 6.30 do 17.00. Zapewnimy optymalne warunki rozwoju dla każdego dziecka w wieku od 6 miesięcy do 7 lat.

Naszym założeniem jest towarzyszenie dziecku na każdym kroku jego dziecięcych zmagań, doświadczeń, emocji, poznawania otaczającego świata i ludzi. Dziecko w żłobku/przedszkolu wkracza w swój pierwszy społeczny świat, a relacje, których uczy się w tym wiek , są fundamentem jego dorosłych zachowań.

W Paprotce dbamy o to, aby nasze maluchy były pewnymi swych umiejętności, odważnymi, ciekawymi otaczającego ich świata, doskonale przygotowanymi do dalszej edukacji w szkole podstawowej dziećmi. Tak ważne zasady jak szacunek do samych siebie i innych, wiara we własne możliwości przekazywać będziemy także podczas zabawy, ponieważ wiemy, że w tym wieku zabawa jest najważniejsza!!!

ZDROWA KUCHNIA Aby dziecko dobrze się rozwijało potrzebuje wartościowych posiłków. W Paprotce promowana jest naturalna dieta dostosowana do potrzeb każdego dziecka. Posiłki przygotowywane w naszej własnej kuchni są oparte na produktach naturalnych: zbożowych z pełnego ziarna, owocach, warzywach, białkach, tłuszczach roślinnych. Nie stosujemy produktów wysoko przetworzonych. W przygotowywaniu posiłków zwracamy uwagę na naturę pokarmów (rozgrzewające, wychładzające), dzięki czemu dobieramy posiłki odpowiednio do pory roku. Naszym celem jest wytworzenie dobrych nawyków żywieniowych, które będą owocować zdrowym rozwojem dziecka.